Generic Gaming Mouse USB Wired Optical 7 Buttons – Black
Call for Price
SKU:
ff17bfcc9cce
Category: Mice
Description
JWFY Professional USB Wired Gaming Mouse 7 Buttons Support 5500DPI Resolution
Main Features:
Professional USB wired gaming mouse, suitable for high-end players, gaming professional players
Up to 5500DPI sensitivity Compatible with Windows XP, Windows ME, Windows Vista, Win7, Win8, Mac OS etc.
Seven bottons – back, forward, left mouse button, right mouse button, double click, mouse wheel,
DPI With 1.5m cable, plug and play
Cool and modern appearance makes it more attractive
With breathing lamp, it will change light color automatically
Note: Color description refers to the body of the mouse.

| General | |
| Brand | JWFY |
| Type | Mouse |
| Features | Novelty,Gaming |
| Material | Plastic |
| Color | Black |
| Product Details | |
| Resolution | 5500DPI |
| System support | Windows XP,Windows 7,Windows 8,Windows Vista,Mac OS,Windows 98,Windows ME,Windows 2000 |
| Interface | Wired |
| Battery Information | |
| Dimension and Weight | |
| Cable Length (m) | 1.5 m |
| Product weight | 0.1040 kg |
| Package weight | 0.1500 kg |
| Product size (L x W x H) | 13.00 x 8.50 x 2.50 cm / 5.12 x 3.35 x 0.98 inches |
| Package size (L x W x H) | 14.00 x 12.00 x 4.50 cm / 5.51 x 4.72 x 1.77 inches |
| Package Contents | |
| Package Contents | 1 x Gaming Mouse |
Shipping & Delivery
More Products
YOOBAO SONGX 06 TWS Earbuds Best Buy
Call for Price
Logitech C925-e Webcam
Call for Price
The Logitech C925e Webcam delivers high-quality HD video for an enhanced face-to-face collaboration experience from virtually any desktop. With a 78? field of view, autofocus, and built-in stereo microphones, C925e brings crystal-clear video conversations to open workspaces, home offices, and private offices.
APC Smart-UPS SRT 96V 3kVA Battery Pack(SRT96BP)
Call for Price
Related products
Generic Gold Foldable Bluetooth Keyboard Ultrathin Rechargeable Folding Bluetooth Wireless Keyboard
Call for Price
Generic Wireless Mouse USB 2.4GHz – 4D Optical Mouse
Call for Price
HP Bluetooth Wireless Optical Mouse
Call for Price
