HPE DL 380 GEN 10 4114 PROCESSOR KIT|826850-B21
Call for Price
HPE DL360 GEN10 Xeon-S 4208 Kit
Call for Price
HPE DL380 GEN10 5118 Xeon-G Kit|826854-B21
Call for Price
Buy HPE DL380 GEN10 5118 Xeon-G Kit|826854-B21
SKU:
70eba7e33b31
Category: Computing
Description
| General Information | |
| Product Name | DL380 GEN10 5118 Xeon-G Kit |
| Manufacturer Part Number | 826854-B21 |
| Product Line | Xeon |
| Product Series | Gold |
| Product Model | 5118 |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Dodeca-core (12 Core) |
| Clock Speed | 2.30 GHz |
| Overclocking Speed | 3.20 GHz |
| L2 Cache | 12 MB |
| L3 Cache | 16.50 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 14 nm |
| Processor Socket | Socket 3647 |
| Environmental Conditions | |
| Thermal Specification | 177.8°F (81°C) |
| Power Description | |
| Thermal Design Power | 105 W |
| Physical Characteristics | |
| Width | 3″ |
| Depth | 2.2″ |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | HPE DL380 Gen10 Server |
| Other Information | |
| Product Family | Xeon Gold |
| Stock Details | |
| Manufacturer | HPE |
| Manuf Part# | 826854-B21 |
Shipping & Delivery
More Products
Zealot H20 TWS Wireless Earbud High Quality
Call for Price
Acer ACER LAPTOP CHARGER 19V 3.42A (REPLACEMENT)
Call for Price
Apple Watch Series 6 (GPS, 40mm) Best Buy
Call for Price
High capacity 8500mAh New Age Power Bank
Call for Price
The High capacity 8500mAh New Age Power Bank is Portable, Well Trusted, Durable and Long Lasting Power Bank designed for the Nigerian Market. This device can fully charge your phones, pda, mp3, mp4, psp, gps, cell phone, bluetooth device and some tablet pc. New Age 8500mah Mobile Power Bank is an essential mobile accessory that lets you enjoy longer use of your phones and tablets. Its power conservative level is second to none. It is very versatile and can work with any model and brand of phone and smart device. The New Age Mobile Power Bank is an essential for anybody who wants to stay connected at all times. To prevent mobile battery power failure on your device, use New Age power bank. Dual output ports.
The High capacity 8500mAh New Age Power Bank is Portable, Well Trusted, Durable and Long Lasting Power Bank designed for the Nigerian Market. This device can fully charge your phones, pda, mp3, mp4, psp, gps, cell phone, bluetooth device and some tablet pc. New Age 8500mah Mobile Power Bank is an essential mobile accessory that lets you enjoy longer use of your phones and tablets. Its power conservative level is second to none. It is very versatile and can work with any model and brand of phone and smart device. The New Age Mobile Power Bank is an essential for anybody who wants to stay connected at all times. To prevent mobile battery power failure on your device, use New Age power bank. Dual output ports.
