HPE 1.8TB SAS 10K SFF SC 512E DS Hard Drive
Call for Price
HPE DL380 GEN10 5118 Xeon-G Kit|826854-B21
Call for Price
HPE DL 380 GEN 10 4114 PROCESSOR KIT|826850-B21
Call for Price
Buy HPE DL 380 GEN 10 4114 PROCESSOR KIT|826850-B21
SKU:
0ac49e18d376
Category: Computing
Description
| General Information | |
| Product Name | DL380 GEN10 4114 Xeon-S Kit |
| Manufacturer Part Number | 826850-B21 |
| Product Line | Xeon |
| Product Series | Silver |
| Product Model | 4114 |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Deca-core (10 Core) |
| Clock Speed | 2.20 GHz |
| Overclocking Speed | 3 GHz |
| L2 Cache | 10 MB |
| L3 Cache | 13.75 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 14 nm |
| Processor Socket | Socket 3647 |
| Environmental Conditions | |
| Thermal Specification | 172.4°F (78°C) |
| Power Description | |
| Thermal Design Power | 85 W |
| Physical Characteristics | |
| Width | 3″ |
| Depth | 2.2″ |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | HPE DL380 Gen10 Server |
| Other Information | |
| Product Family | Xeon Silver |
| Stock Details | |
| Manufacturer | HPE |
| Manuf Part# | 826850-B21 |
Shipping & Delivery
More Products
Western Digital SSD 1TB Internal HD Simply Best
Call for Price
SanDisk 2TB Extreme PRO Portable SSD
Call for Price
SanDisk 2TB Extreme PRO Portable External SSD Up to 1050MBps; Create at the speed of life. The SanDisk Extreme PRO Portable SSD leverages our lightning-fast, in-house NVMe technology to dramatically increase transfer speeds to up to 1050MB/s, letting you move files faster and edit right from the drive.
HDTV 10m HDMI Cable 4K
Call for Price
LDNIO 5 Socket Outlets
Call for Price
