HPE DL 380 GEN 10 4114 PROCESSOR KIT|826850-B21
Call for Price
HPE DL360 GEN10 Xeon-S 4208 Kit
Call for Price
HPE DL380 GEN10 5118 Xeon-G Kit|826854-B21
Call for Price
Buy HPE DL380 GEN10 5118 Xeon-G Kit|826854-B21
SKU:
70eba7e33b31
Category: Computing
Description
| General Information | |
| Product Name | DL380 GEN10 5118 Xeon-G Kit |
| Manufacturer Part Number | 826854-B21 |
| Product Line | Xeon |
| Product Series | Gold |
| Product Model | 5118 |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Dodeca-core (12 Core) |
| Clock Speed | 2.30 GHz |
| Overclocking Speed | 3.20 GHz |
| L2 Cache | 12 MB |
| L3 Cache | 16.50 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 14 nm |
| Processor Socket | Socket 3647 |
| Environmental Conditions | |
| Thermal Specification | 177.8°F (81°C) |
| Power Description | |
| Thermal Design Power | 105 W |
| Physical Characteristics | |
| Width | 3″ |
| Depth | 2.2″ |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | HPE DL380 Gen10 Server |
| Other Information | |
| Product Family | Xeon Gold |
| Stock Details | |
| Manufacturer | HPE |
| Manuf Part# | 826854-B21 |
Shipping & Delivery
More Products
Logitech C920 HD Pro Webcam Best Buy
Call for Price
Seagate Backup Plus Portable 4TB
Call for Price
Acer ACER LAPTOP CHARGER 19V 3.42A (REPLACEMENT)
Call for Price
USB-C to DVI Cable High Quality
Call for Price
