HPE DL380 GEN10 5118 Xeon-G Kit|826854-B21
Call for Price
HP 460WATTS PLATINUM POWER SUPPLY UNIT
Call for Price
HPE DL360 GEN10 Xeon-S 4208 Kit
Call for Price
Buy HPE DL360 GEN10 Xeon-S 4208 Kit
SKU:
e0f7c14fd0aa
Category: Computing
Description
| General Information | |
| Product Name | HPE DL360 GEN10 Xeon-S 4208 Kit |
| Manufacturer Part Number | P02571-B21 |
| Product Line | Xeon Silver |
| Product Model | 4208 |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Clock Speed | 2.10 GHz |
| Overclocking Speed | 3.20 GHz |
| L3 Cache | 11 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 14 nm |
| Processor Socket | Socket 3647 |
| Environmental Conditions | |
| Thermal Specification | 172.4°F (78°C) |
| Power Description | |
| Thermal Design Power | 85 W |
| Physical Characteristics | |
| Width | 3″ |
| Depth | 2.2″ |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | HPE ProLiant DL360 Gen10 Server |
| Other Information | |
| Product Family | Xeon Silver |
| Stock Details | |
| Manufacturer | HPE |
| Manuf Part# | P02571-B21 |
Shipping & Delivery
More Products
APC Easy UPS 3S 40kVA (8min) USV 400V (E3SUPS40KHB2)
Call for Price
JBL TUNE 500BTNC wireless headphones
Call for Price
feature powerful JBL Pure Bass Sound and active noise-canceling for punchy bass and an immersive audio experience. The lightweight over-ear design offers maximum comfort and sound quality while ready to travel everywhere you go with its compact foldable competence. Up to 15 hours of battery life which recharges in only 2 hours enables noise-free, wireless playback.
Kaspersky Internet Security 3 Pcs Best Buy
Call for Price
Kaspersky Internet Security protects all of the devices in your digital life. You can surf, socialize, shop and stream while award-winning security helps safeguard you from infections, spam, phishing, and dangerous websites. It also helps protect your privacy by guarding your personal data and blocking trackers and webcam spies. Plus, whether you’re at home or on public Wi-Fi, it helps protect your communications, identity, and data.*
Kaspersky Antivirus 1 pc
Call for Price
