HPE DL380 GEN10 5118 Xeon-G Kit|826854-B21
Call for Price
HP 460WATTS PLATINUM POWER SUPPLY UNIT
Call for Price
HPE DL360 GEN10 Xeon-S 4208 Kit
Call for Price
Buy HPE DL360 GEN10 Xeon-S 4208 Kit
SKU:
e0f7c14fd0aa
Category: Computing
Description
| General Information | |
| Product Name | HPE DL360 GEN10 Xeon-S 4208 Kit |
| Manufacturer Part Number | P02571-B21 |
| Product Line | Xeon Silver |
| Product Model | 4208 |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Clock Speed | 2.10 GHz |
| Overclocking Speed | 3.20 GHz |
| L3 Cache | 11 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 14 nm |
| Processor Socket | Socket 3647 |
| Environmental Conditions | |
| Thermal Specification | 172.4°F (78°C) |
| Power Description | |
| Thermal Design Power | 85 W |
| Physical Characteristics | |
| Width | 3″ |
| Depth | 2.2″ |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | HPE ProLiant DL360 Gen10 Server |
| Other Information | |
| Product Family | Xeon Silver |
| Stock Details | |
| Manufacturer | HPE |
| Manuf Part# | P02571-B21 |
Shipping & Delivery
More Products
APC Smart-UPS C 3000VA LCD 230V SMC3000I
Call for Price
Seagate One Touch 5TB External HDD Best Buy
Call for Price
Logitech Keyboard K400 Plus
Call for Price
Control your laptop, desktop PC, or even TV with the Logitech K400 Wireless Keyboard with Built-In Multi-Touch. In addition to providing a quiet typing surface, it is designed to be comfortable to use. By using the Logitech unifying receiver, this Logitech wireless touch keyboard has an ample wireless range.
APC Smart-UPS 750VA LCD 230V SMT750I
Call for Price
Cold-start capable
Provides temporary battery power when the utility power is out.
Energy meter
Provides actual kilowatt hours of usage for energy conscious users.
Green mode
The patent-pending operating mode bypasses unused electrical components in good power conditions to achieve very high operating efficiency without sacrificing any protection.
High online efficiency
Reduces utility costs, generates less heat.
Plantronics Encore pro HW510 Headset
Call for Price
The next generation of our most popular over-the-head monaural headset. Completely reimagined for the demands of the modern customer service center and office. Features soft ear cushions for all-day wearing comfort, metal joints that deliver durability and reliability, and a flexible mic with visual and tactile positioning guides for precise positioning and clearer conversations.
