HDTV 20m HDMI Cable 4K
Call for Price
HPE 600GB 6G SAS 10K RPM Hard Drive|581286-B21
Call for Price
HPE 16GB 1RX4 PC4-2666V-R Smart Kit|815098-B21
Call for Price
Buy HPE 16GB 1RX4 PC4-2666V-R Smart Kit|815098-B21
SKU:
7ba66072b3d5
Category: Computing
Description
| General Information | |
| Product Name | 16GB 1RX4 PC4-2666V-R Smart Kit |
| Manufacturer Part Number | 815098-B21 |
| Product Line | SmartMemory |
| Packaged Quantity | 1 |
| Product Type | RAM Module |
| Technical Information | |
| Memory Size | 16 GB |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Memory Voltage | 1.20 V |
| Number of Modules | 1 x 16 GB |
| Memory Speed | 2666 MHz |
| Memory Standard | DDR4-2666/PC4-21300 |
| Error Checking | ECC |
| Signal Processing | Registered |
| CAS Latency | CL19 |
| Device Supported | Server |
| Physical Characteristics | |
| Number of Pins | 288-pin |
| Form Factor | DIMM |
| Thickness | 750 mil |
| Width | 3.5″ |
| Length | 7.8″ |
| Other Information | |
| Product Family | SmartMemory |
| Stock Details | |
| Manufacturer | HPE |
| Manuf Part# | 815098-B21 |
Shipping & Delivery
More Products
Seagate External HD 1TB Back Up Plus High Quality
Call for Price
Seagate External HD 500GB Back Up Plus
Call for Price
HP 100% GENUINE 80A Black LaserJet Toner Cartridge (CF280A)
Call for Price
Zealot H19 TWS Bluetooth Earbuds
Call for Price
Invisible in-ear Bluetooth twin earbuds with amazing sound output. Can last a whole day on a full charge. Built-in HD microphone for very clear phone calls. Very light and sleek to fit into any carriage like your pocket. Can be used as a single earphone or use the two at the same time.
1. Bluetooth version: 5.0
2. Transmission distance: 10m.
