HPE 1.8TB SAS 10K SFF SC 512E DS Hard Drive
Call for Price
HPE DL380 GEN10 5118 Xeon-G Kit|826854-B21
Call for Price
HPE DL 380 GEN 10 4114 PROCESSOR KIT|826850-B21
Call for Price
Buy HPE DL 380 GEN 10 4114 PROCESSOR KIT|826850-B21
SKU:
0ac49e18d376
Category: Computing
Description
| General Information | |
| Product Name | DL380 GEN10 4114 Xeon-S Kit |
| Manufacturer Part Number | 826850-B21 |
| Product Line | Xeon |
| Product Series | Silver |
| Product Model | 4114 |
| Product Type | Processor Upgrade |
| Technical Information | |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Processor Core | Deca-core (10 Core) |
| Clock Speed | 2.20 GHz |
| Overclocking Speed | 3 GHz |
| L2 Cache | 10 MB |
| L3 Cache | 13.75 MB |
| 64-bit Processing | Yes |
| Process Technology | 14 nm |
| Processor Socket | Socket 3647 |
| Environmental Conditions | |
| Thermal Specification | 172.4°F (78°C) |
| Power Description | |
| Thermal Design Power | 85 W |
| Physical Characteristics | |
| Width | 3″ |
| Depth | 2.2″ |
| Miscellaneous | |
| Compatibility | HPE DL380 Gen10 Server |
| Other Information | |
| Product Family | Xeon Silver |
| Stock Details | |
| Manufacturer | HPE |
| Manuf Part# | 826850-B21 |
Shipping & Delivery
More Products
Bracket of Desktop Phone Holder Best Buy
Call for Price
APC APCRBC140 UPS battery Sealed Lead Acid (VRLA) (APCRBC140)
Call for Price
Quick Heal AntiVirus Pro 3PCs
Call for Price
SanDisk 512GB Micro Memory Card
Call for Price
SanDisk Extreme Micro SD 32GB Best Buy
Call for Price
Maximum speed for performance and reliability. The SanDisk Extreme PRO SDXC UHS-I Card provides uncompromising image and 4K UHD video (3) quality from your DSLR, advanced digital or HD video camera. Transfer speeds of up to 95MB/s (1) move your data fast for efficient post-production workflow. Write speed of up to 90MB/s (1) handle rapid shots, sequential burst-mode, and RAW plus JPEG capture with ease.
