HPE Proliant ML350 G10 Intel Xeon E-4208 8Core 2.1GHz 1P 16GB RAM
Call for Price
Buy HPE Proliant ML350 G10 Intel Xeon E-4208 8Core 2.1GHz 1P 16GB RAM
SKU:
cfae214cfc91
Category: Computing
Description
| Product Name | HPE Proliant ML350 Gen10 Xeon-S 4208 8-Core 16GB 8SFF P408i-A SR 800W |
| Manufacturer Part Number | P22094-001 |
| Product Type | Server |
| Processor Core | Octa-core (8 Core) |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Processor Manufacturer | Intel |
| Redundant Power Supply | No |
| Number of Total Memory Slots | 24 |
| Optical Drive Type | No |
| Number of Processors Supported | 2 |
| Number of Processors Installed | 1 |
| Total Hard Drive Capacity | No |
| RAID Supported | Yes |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Maximum Power Supply Wattage | 800 W |
| Product Family | ProLiant ML350 G10 |
| Energy Star | Yes |
| Processor Model | 4208 |
| Memory Technology | DDR4 SDRAM |
| Operating System | No |
| Rack Height | 4U |
| Form Factor | Tower |
| Processor Speed | 2.10 GHz |
| Processor Type | Xeon Silver |
| Controller Type | Serial ATA/600
12Gb/s SAS |
| Maximum Memory Supported | 1.50 TB |
| Standard Memory | 16 GB |
| Number of Power Supplies Supported | 2 |
| Number of Power Supplies Installed | 1 |
| Number of Internal 2.5″ Bays | 8 |
| Graphics Memory Capacity | Up to 16 MB |
| Processor Generation | 2nd Gen |
| Number of Occupied Memory Slots | 1 |
| Hot Swappable Bays | Yes |
| Height | 18.2″ |
| Width | 6.9″ |
| Depth | 25.5″ |
| Product Series | ML350 G10 |
| Plug / Connector Type | C13 |
| Product Line | ProLiant |
| Input Voltage | 120 V AC
230 V AC |
| Stock Details | |
| Manufacturer | HPE |
| Manuf Part# | P22094-001 |
| Availability | In Stock |
Shipping & Delivery
More Products
Norton Security Deluxe 5 Devices
Call for Price
Zealot T3 TWS Earbuds
Call for Price
Logitech C920 HD Pro Webcam Best Buy
Call for Price
Plantronics Encore pro HW510 Headset
Call for Price
The next generation of our most popular over-the-head monaural headset. Completely reimagined for the demands of the modern customer service center and office. Features soft ear cushions for all-day wearing comfort, metal joints that deliver durability and reliability, and a flexible mic with visual and tactile positioning guides for precise positioning and clearer conversations.
Asus Transformer Book Flip Tp550 Battery
Call for Price
 C21N1333 Replacement Battery For Asus Transformer Book Flip TP550LA TP550LD
Battery Type: Li-polymer, Battery Volt: 7.6 V, Capacity: 38Wh, Battery Color: Black, Condition: 100% New, Warranty: 12 monthsCompatible Model Numbers:
TP550L, TP550LA, TP550LA-1A, TP550LA-2B, TP550LA-CJ025H, TP550LA-CJ028H, TP550LA-CJ040H, TP550LA-CJ060H, TP550LA-CJ070P, TP550LA-CJ080H, TP550LA-CJ086H, TP550LA-CJ130P, TP550LD, TP550LD-1A, TP550LD-2B, TP550LD-CJ001H, TP550LD-CJ002H, TP550LD-CJ030H, TP550LD-CJ032H, TP550LD-CJ046H, TP550LD-CJ053H, TP550LD-CJ060H, TP550LJ, TP550LJ-1A, TP550LJ-2B, TP550LJ-CJ014H, TP550LJ-CJ021H, TP550LJ-CJ022H, TP550LJ-CJ023H, TP550LJ-CJ025H, TP550LJ-CJ027H, TP550LJ-DN015H, Transformer Book Flip TP550LA, Transformer Book Flip TP550LD, Transformer Book Flip tp550, X454
